OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 13.08.2017 r.

 1. Trwa miesiąc sierpień. Starajmy się w tym okresie być apostołami trzeźwego stylu życia w naszych rodzinach i środowiskach, a w czasie wakacji także w miejscach wypoczynku.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 4. Również we wtorek (tradycyjnie z racji na trzeci wtorek miesiąca), o godz. 18.00 msza św. w intencji małżeństw znajdujących się w sytuacji zagrożenia rozbiciem lub innych ważnych problemów. Zachęcamy małżonków, aby według własnego rozeznania składali na kartkach (w zakrystii) intencje (mogą być bezimienne), które włączymy do modlitwy.
 5. W środę, 16 sierpnia dzień imienin Biskupa Stefana Regmunta. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy Go błogosła-wieństwem, a Maryja otacza opieką.
 6. Nauka przedchrzcielna pt. Chrzest św. nowym życiem w Chrystusie w przyszłą niedzielę (20.08) o godz. 13.00 w salce parafialnej.
 7. Włączamy się w akcję CARITAS – Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY. W imieniu potrzebujących dzieci już teraz dziękujemy za ofiarowane przybory szkolne. Zbiórka potrwa do końca sierpnia.
 8. W tym tygodniu: Kancelaria parafialna czynna w czwartek i sobotę o zwykłych godzinach.
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Po Mszach świętych członkowie Grona Wspierających Ubogich mogą realizować swoje zobowiązania. Taca z uroczystości Wniebowzięcia NMP przeznaczona będzie na kościoły remontowane w naszej diecezji.
 10. Dot. Mozowa - Msza św. w Mozowie: we wtorek o 9.30, w piątek ślubna o 16.00 (nie będzie więc Mszy św. o 19.00) i w niedzielę o 9.30.
 11. Polecamy prasę katolicką. Tygodniki  NiedzielaGość Niedzielny dostępne na stoliku z prasą.

 

Boża Opatrzność niech czuwa nad nami w nadchodzącym tygodniu,

a wstawiennictwo św. Stanisława Kostki wspomaga nas

w odważnym kroczeniu za Chrystusem.

Przygotowanie do sakramentu chrztu KONFERENCJE

Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie

02.07.2017       g. 13.00    „Chrzest nowym życiem w Chrystusie”  - w salce

16.07.2017       g. 13.00    Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dzieci
                                           - w salce

Konferencje dotyczące liturgii Chrztu św. w soboty o godz. 19.00 przed drugą
 i czwartą niedzielą miesiąca.

Zgodnie z dekretem Biskupa Diecezjalnego, przygotowując się do Chrztu dziecka, należy podjąć uczestnictwo w czterech spotkaniach: dwa w parafii z duszpasterzem i dwie konferencje („Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dzieci” oraz „Chrzest nowym życiem w Chrystusie”). Dla ułatwienia istnieje możliwość skorzystania według możliwości czasowych z konferencji prowadzonych w dwóch sulechowskich parafiach.