OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15.10.2017 r.

1.          Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godzinę 16.30.

2.        W poniedziałek, 16. X, - 39 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Podczas różańca i Mszy św. będziemy wzywać Jego wstawiennictwa dla naszej Parafii.

3.   W środę, 18 października, św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich związanych ze Służbą zdrowia.

4.      W czwartek, 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5.        Nasz cały dekanat przystąpił do przygotowania pochówku dzieci utraconych w wyniku poronień i innych zdarzeń z naszego sulechowskiego szpitala. Aby nie było utylizacji ok 200 dzieci rocznie, powstanie grobowiec, tak jak  sąsiednich miastach.- Nowa Sol, Z. Góra czy Świebodzin. Koszt pomnika z figurą wynosi 17 tys złotych. Jest to pomnik specjalnie wykonany, gdzie będzie można odsuwać płyty dwa trzy razy do roku i dokonywać pochówku dzieci. Prosimy o wsparcie finansowe dla tak wielkiego dzieła.  Zbiórka odbędzie się za  tydzień  do puszek przy wyjściu z kościoła.

6.      Dzisiaj po Mszach Św. przy bocznym wejściu, zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zmiana dotyczy wprowadzenia zakazu przerywania ciąży z powodów eugenicznych, czyli z powodu choroby dziecka. W 2015 roku w polskich szpitalach, w świetle prawa, zabito 1044 poczętych dzieci z czego zdecydowaną większość tj. 1000 dzieci zabito ze względu na podejrzenie choroby. Zachęcamy do realnego działania na rzecz ochrony życia.

7.       Za tydzień już 9 raz Hospicjum włączy się do Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych – „Pola Nadziei”. Celem kampanii jest przypominanie o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Symbolem jest żonkil. Celem akcji jest uwrażliwianie społeczeństwa, szczególnie jego najmłodszej części, na los osób chorych. Pobyt i opieka w hospicjum jest bezpłatna. Chorzy otoczeni są opieką lekarzy, pielęgniarek, psychologa, rehabilitanta, wolontariuszy oraz kapelana. Nabycie żonkila za złotówkę i posadzenie to symboliczny gest wsparcia.

8.    Dziękujemy wszystkim, za ofiary składane osobiście lub na konto parafialne, na rzecz witraży i instrumentu organowego. Bóg zapłać także za złożone dziś ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Są one przeznaczone na potrzebę dzieł podejmowanych w naszej świątyni.

9.    Koło Misyjne dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kawiarenki a także wszystkim kupującym ciasta. Zebrane datki w wysokości 2080 zł zostaną przeznaczone na dofinansowanie zimowiska dla dzieci z naszej parafii w Karpaczu. Jednocześnie Koło  Misyjne zaprasza na kiermasz w niedzielę 29 października 2017 na którym będzie można nabyć różne ozdoby a także stroiki na groby bliskich zmarłych .

10.   Zostały już wyłożone kartki na tradycyjne WYPOMINKI. Prosimy wyraźnie wpisywać imiona i nazwiska oraz ulice – mieszkańców os. Nadodrzańskiego prosimy o wpisywanie także numery bloków. Wzorem lat ubiegłych pozwoli to na podanie informacji o terminie modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Dla ułatwienia kartki możemy także pobrać z naszej strony.

11.      Są do nabycia cegiełki na odbudowę wieży Katedry Gorzowskiej. Bóg zapłać.

12.   Polecamy prasę katolicką, najnowszy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są dostępne na stoliku z prasą. Do nabycia także kalendarz na rok 2018.

13.       Dot. Mozowa: Msza Św. w Mozowie w najbliższy piątek o godz. 17.00. W październiku Różaniec o godz. 17.00, a w piątek i niedzielę 15 min. przed Mszą Świętą.

 

            Boża Opatrzność niech czuwa nad nami w nadchodzącym tygodniu,  a wstawiennictwo
            św. Stanisława Kostki wspomaga nas w odważnym kroczeniu za Chrystusem.

 

Ks. Józef Tomiak

 

Przygotowanie do sakramentu chrztu KONFERENCJE

Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie

Chrzest św. nowym życiem w Chrystusie

06.09.2017  (środa)  g. 19.00

04.10.2017  (środa)  g. 19.00

08.11.2017  (środa)   g. 19.00

07.12.2017  (środa)  g. 19.00

Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dzieci

24.09.2017  po Mszy św. o 13.15

15.10.2017  po Mszy św. o 13.15

19.11.2017  po Mszy św. o 13.15

17.12.2017  po Mszy św. o 13.15

Zgodnie z dekretem Biskupa Diecezjalnego, przygotowując się do Chrztu dziecka, należy podjąć uczestnictwo w czterech spotkaniach: dwa w parafii z duszpasterzem i dwie konferencje („Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dzieci” oraz „Chrzest nowym życiem w Chrystusie”). Dla ułatwienia istnieje możliwość skorzystania według możliwości czasowych z konferencji prowadzonych w dwóch sulechowskich parafiach.