OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą  14.10.2018 r.

 1. Episkopat Polski ogłosił rok 2018 Rokiem św. Stanisława Kostki i zachęcił, by wierni nawiedzali w tym czasie miejsca związane z kultem Świętego Patrona. W każdy wtorek przez cały rok przybywają do naszej świątyni grupy na modlitwę i ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki. I tak w najbliższy wtorek z okazji również czwartkowego wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty przybędzie na audiencję Służba Zdrowia naszego Dekanatu. O 17.30 Różaniec i Litania, Msza o 18.00. w intencji przybyłych Gości. Po Mszy ucałowanie relikwii św. St. Kostki i wręczenie okolicznościowej pamiątki. Za tydzień 23 X na audiencję zapraszamy rodziny, które w tym roku ochrzciły swoje dzieci.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro do 19.30. Msza św. w intencji małżeństw zagrożonych i przeżywających trudności we wtorek o 18.00. Natomiast Msza św. w intencji o opiekę Opatrzności Bożej nad rodzicami po utracie dziecka w piątek o 18.00.
 3. Październik to MIESIĄC RÓŻAŃCOWY. Nabożeństwa Różańcowe codziennie od poniedziałku do niedzieli o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy w czwartek o godzinie 16.30.
 4. Dzisiaj, po Mszach świętych zapraszamy do parafialnej kawiarenki na kremówki i oraz kawę i herbatę. Dochód jest przeznaczony na dzieci z Koła Misyjnego m.in. na wyjazd formacyjny do Warszawy podczas zimowego wypoczynku.
 5. Przeżywamy dzisiaj DZIEŃ PAPIESKI – wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej zdolną młodzież ze środowisk wiejskich. A we wtorek 40 rocz. wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
 6. Również dzisiaj o godz. 18.00 w sali widowiskowej SDK odbędzie się koncert piosenek "Szalone lata 80-te" w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Słowa-Scena Słowa. Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem. Zapraszamy!!!
 7. Zostały już wyłożone kartki na tradycyjne WYPOMINKI. Prosimy wyraźnie wpisywać ulice a mieszkańców os. Nadodrzańskiego i Konstytucji 3-Maja, by wpisywali także numery bloków. Pozwoli to na podanie informacji o terminie modlitwy za bliskich zmarłych. Kartki możemy także pobrać z naszej strony. Wypełnione kartki składamy do skrzynki przy ołtarzu.
 8. Dzisiaj Grono Wspierające Ubogich może zrealizować swoje zobowiązanie. Msza św. dla Parafialnej Caritas w środę o godz. 18.00, po której będzie spotkanie w salce.
 9. W piątek dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na 2 – dniową pielgrzymkę do Lichenia.
 10. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczamy na potrzeby dzieł podejmowanych w naszej świątyni, a o godz. 10.30 Msza św. w intencji ofiarodawców.
 11. Trwają jeszcze zapisy na naszą pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej. Szczegółowy program jest w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy do końca października w zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona.
 12. Spowiedź codziennie od poniedziałku do soboty pół godz. przed każdą Mszą św.
 13. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 14. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, czwartek i sobotę o stałych godzinach.
 15. Polecamy prasę katolicką – Niedzielę, Gość Niedzielny - dostępne na stoliku z prasą.
 16. Dot. Mozowa: Msza Św. w Mozowie w najbliższy piątek już o godz. 17.00. W październiku Różaniec o godz. 16.30. W niedzielę Msza o 9.30.

Boża Opatrzność niech czuwa nad nami w nadchodzącym tygodniu,  a wstawiennictwo
 św. Stanisława Kostki wspomaga nas w odważnym kroczeniu za Chrystusem.

Ks. Józef Tomiak

Proboszcz

ZIEMIA ŚWIĘTA

9 – 16.03.2019 (8 dni, samolot)

1 dzień: WARSZAWA – TELAWIW

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 12.30. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15.05. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 19.50. Przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA – G. KARMEL – KANA  -  NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu - miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Grota i Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – jeśli będą małżeństwa odnowienie przysięgi małżeńskiej.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

5 dzień: GÓRA TABOR -  JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE  

Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Przejazd nad Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 11.50. Lądowanie o godzinie 14.50.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach  2*/3* (pokoje 2 osobowe); 7 śniadań, 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, podatek Vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu 100 USD; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia: kosztów rezygnacji 2,5 % lub 7,5%(przy chorobach przewlekłych) ceny imprezy; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich !

Cena: 3290 zł + (ok.) 200 zł na autokar, który nas zawiezie i przywiezie z lotniska w Warszawie + 100 USD na wejściówki

ZAPISY DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA 2018 – PLUS ZALICZKA 1000 ZŁ